2008.04.27

2 : 3

20 : 25 25 : 21 19 : 25 25:13 11:15

2008.04.27. KÖZGÁZ - MINDEN JÓ HA A VÉGE JÓ!!!!

Mint ahogyan azt már az előző számban is olvashatták, az utolsó és egyben szezon és évad záró meccsüket a ráckevei NB II-es női röplabdacsapat tagjai.

A meccs előtti pénteki edzés végén mindenki teljesen ?átszellemülve? hallgatta edzőnk jó tanácsait és utasításait a ?végső? megmérettetés előtt. Aki már régóta követi történeteinket, tudhatja, hogy a Közgáz elleni mérkőzések mindig úgymond tétmeccsek, amelyeket meg kell nyerni. Hát ebben a szellemben álltak lányaink a pályára. Az első 3 szettben a két csapat mind a pontszerzésben, mind a szettek arányában fej-fej mellett haladt. A negyedik szett, mely egyben döntő szett lehetett volna a vendégek számára, a megszokotthoz képest, hatalmas előnnyel lett a hazaiaké, és jöhetett az 5. szett előtti sorsolás és a mindent eldöntő 15 pontig tartó ?csata?. Az első pár pontig egyesével lépkedett előre mindkét csapat, majd Lili nyitásaiból 8 pont előnyt szereztünk. 11-4-es vezetésnél, már csak arra kellett vigyázni, hogy mi ne hibázzunk, csak hozzuk az eddigi formát. Ez így is lett. Az egy óra 36 perces játékidő végeredménye 3:2 lett a hazai szurkolók és a játékosok nagy örömére!!! Győzelmünk a tabella végső állásán sokat nem változtat, de bebizonyosodott, hogy képes ez a csapat ugyan olyan teljesítményre, mind régebben és hogy az egész éves munka meghozta gyümölcsét.

Ugyan ez elmondható a junior lányokra is, akik e győzelmet alapul véve, jókedvűen és az eredmény megduplázása érdekében léptek pályára. Itt is nagyjából ugyan az a helyzet állt elő, mint a felnőtt meccsen, és a negyedik szett megint nagy előnnyel lett a ráckeveieké. Az utolsó szettben azonban nem mi fordultunk (aki hamarabb eléri a 8 pontot, arra mondják, hogy fordul, mert pályacsere van). Sokan ugyani úgy tartják, hogy lélektani hatása van egy 15 pontos szettnél, hogy ki éri el először a 8 pontot. Itt 8-7-es Közgáz vezetéssel cseréltünk pályát, majd egy vitatható labdával növelté előnyüket. A végén, lányaink minden lehetőséget megragadtak, még a meccslabdát is megmentették, de a szoros küzdelem végén alul maradtak. Ezzel a jó játékkal ők is bebizonyították, hogy ?megy ez? és valószínűleg lesz lehetőségük más tornákon is részt venni a nyári szünet folyamán.

Felnőttek: Bulátkó Csilla (cs.k.), Sebestyén Anita, Fekete Melinda, Borsos Lili, Farkas Tünde, Tóth Zsófia, Tornai Edit.

Juniorok: Farkas Tünde (cs.k.), Borsos Lili, Nagy Petra, Szabó Zsanett, Károlyi Mónika, Mihalik Fruzsina, Mihalik Pálma, Bürg Dorottya, Major Kinga (sérült).

Vége tehát a 2007-2008-as röplabda évadnak is. Bár az eredmény nem teljesen úgy alakult, ahogyan szerettük volna, de az év közbeni fennforgások (csapattagok mentek el) ellenére szépen alakultak a meccseredmények, főleg a legvégén. Nagyon szép volt Lányok!!!

Május végéig még edzünk, aztán jöhet a szokásos szalonnasütögetős záró buli és a megérdemelt nyári pihenés. Azután július végén edzőtábor, majd augusztustól felkészülés a következő szezonra.

ÉRVÉNYESÜLT A "PAPÍRFORMA"

Az elmúlt időszakban a Ráckevei NB II-es női röplabdacsapat a kiírt 3 mérkőzésből kettőt játszott hazai pályán. A mérkőzések végeredményében alapvetően túl sok meglepetés nem született.

Az Egri lányok április 6-án úgy látogattak el hozzánk, hogy ha nyernek, akkor teljesen biztosan megszerzik a csoportelsőséget és így ők lesznek az egyik csapat a rájátszásban, melyet az első három helyért rendeznek az alapszakasz végén. Az egriek szurkolótábora most nem hozta nagy dobverő felszerelését és kerülték a múltkori agresszív bekiabálásokat. Mind a felnőtt, mind a junior meccs megfelelő szintű volt. Felnőtt lányaink a második szettben meg is táltosodtak és hatalmas koncentrációval, ?odatették? magukat és elvettek egy szettet a vendégektől. Az egy és negyed órás küzdelem végén a Eger elkönyvelhette végső első helyét. A junioroknál hasonló helyzet alakult ki, hiszen ott is ők az elsők, de a végeredmény még közel sem garantált, A nálunk szerzett pontok szerint holtversenyben állnak a TF-fel ezért nekik még inkább tétmeccs volt. Ennek megfelelően is játszottak.

Április második hétvégéjén a gödöllői lányokkal kellett megküzdeni hazai pályán. Ez is kihívásnak indult, hiszen egy nagyon mozgékony fiatal csapattal álltunk szemben. Ezt egyensúlyozták ki a lányaink a gyors, rutin szerű, eszes játékkal és 42 perc tiszta játékidő alatt meg is nyertük a mérkőzé